Кальяри – Палермо | Кубок Италии 2023/24 | ДЕБЮТ ШОМУРОДОВА | Обзор матча

МеТиС
МеТиС561346118

Кальяри – Палермо | Кубок Италии 2023/24 | Обзор матча
    Cagliari – Palermo
    Тем, кто не видел матч «Кальяри» — «Палермо», наверняка интересно, как действовал Шомуродов. Я хочу сказать это.

Раньери вывел его на 85-й минуте при счете 0:0. Он не успел проявить себя в основное время. Самые интересные события самого матча начались в дополнительных секциях.

В первые 15 минут Элдор в основном активно прессинговал. Актив двигался без мяча. Во втором дополнительном времени его уверенность возросла. Создавали комбинации с атакующими партнерами. Он принимал мячи, идущие из воздуха, и делал точные передачи. Он создал пустые зоны, играя за скрытую девятку. Однако у него не было возможности поразить ворота.

Кальяри вышел вперед на 100-й минуте. На 121-й минуте «Палермо» сравнял счет. Судья добавил 2 минуты. Но «Палермо» пришлось добавить к времени, потраченному на празднование гола, еще 1 минуту. «Кальяри» победил на 123-й минуте.

«Кальяри» – «Палермо» ўйинини кўрмаганлар, албатта, Шомуродов қандай ҳаракат қилган экан, деб қизиқади. Шуни айтиб кетмоқчиман.

Раньери уни 85-дақиқада ҳисоб 0:0 бўлган пайт майдонга туширди. Асосий вақтда ўзини кўрсатишга улгурмади. Ўзи учрашувдаги энг қизиқ воқеалар айнан экстра бўлимларда бошланди.

Дастлабки 15 дақиқаликда Элдор асосан прессингда фаол бўлди. Тўпсиз актив ҳаракат қилди. Иккинчи экстра-таймда эса ўзига бўлган ишончи ортди. Ҳужумдаги шериклари билан комбинациялар юзага келтирди. Ҳаводан келаётган тўпларни қабул қилиб, аниқ паслар берди. Яширин тўққизликдек ўйнаб бўш зоналар юзага келтирди. Бироқ ўзи дарвозага аниқ тепиш имкониятига эга бўлмади.

«Кальяри» 100-дақиқада олдинга чиқди. 121-дақиқада «Палермо» ҳисобни тенглаштирди. Ҳакам 2 дақиқа қўшганди. Лекин айнан «Палермо» голини нишонлаш учун сарфлаган вақт учун яна 1 дақиқа қўшишига тўғри келди. 123-дақиқада «Кальяри» ғалабани илиб кетди.